Kontakt
tel: +48 792 824 317 wojteklipinski@wp.pl gg: 9525517 

twoje ip: 34.236.216.93

Wojciech Lipiński

klasyka

Wojciech Lipiński gra na gitarze od 10 roku życia. W 2003 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Jerzego Nalepki, a w roku 2006 uzyskał dyplom studiów podyplomowych w niemieckiej Hochschule fur Kunste Bremen, gdzie studiował pod okiem Jensa Wagnera i profesora Bernarda Hebb’a.
Studiując, z powodzeniem brał udział w licznych konkursach gitarowych.
Do jego ważniejszych osiągnięć zaliczyć można:

– II miejsce na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej – Ełk 1997
– Wyróżnienie w VII Międzynarodowym Konkursie im. Kazimierza Sosińskiego – Estrada Gitarowych Talentów – Gdańsk 2003
– Wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej im M. Sokołowskiego Lublin 2006

Doskonalił swoje umiejętności podczas wielu kursów gitarowych w kraju i za granicą pod opieką znanych gitarzystów i lutnistów
 

– Gerard Abiton (Francja) – Fabio Zanon (Brazylia)
– Josep Henriquez (Hiszpania) – Oscar Ghiglia (Włochy)
– Johannes Tonio Kreusch (Niemcy) – Alvaro Pierri (Urugwaj)
– Tomas Muller Pering (Niemcy) – Harald Soderberg (Szwecja)
– Tadashi Sasaki (Japonia)  

Program jego klasycznych koncertów zawiera utwory z różnych epok (od renesansu przez barok, aż po muzykę współczesną), oraz wielu krajów – Japonia, Hiszpania, Włochy czy Polska. W jego repertuarze znajdziemy dzieła Johna Dowlanda, Jana Sebastiana Bacha, Fernando Sora, Mauro Giulianiego, Federico Moreno Torroby, Aleksandra Tansmana, Heitora Villa-Lobosa, Joaquina Rodrigo. Podczas solowych recitali prezentuje różnorodne style wykonawcze oraz subiektywne spojrzenie kompozytorów na wszechstronny i plastyczny instrument, jakim jest gitara.
Chętnie koncertuje również jako kameralista współpracując z chórami Ewy Robak, Kamila Chałupnika czy orkiestrą smyczkową "Camerata Scholarum" Wojciecha Zdyba.

Wojciech Lipiński od 2003 roku jest asystentem w Instytucie Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, prowadząc zajęcia z instrumentu głównego i dodatkowego.