Kontakt
tel: +48 792 824 317 wojteklipinski@wp.pl gg: 9525517 

twoje ip: 34.236.216.93

Wojciech Lipiński

mp3
Kilka moich kompozycji. Oprócz "Dreamin" nagranego w studio podczas sesji z Pawłem Szałowskim, reszta zarejestrowana roboczo w domu. Wszystkie partie nagrałem sam z wykorzystaniem dwóch gitar: klasycznej i elektrycznej. Efekty perkusyjne również na gitarach.Oto kilka klasycznych utworów gitarowych.
Dwie pieśni katalońskie Miguela Llobeta zostały zarejestrowane w studio w Warszawie. Realizatorem nagrania był Paweł Szałowski. Dzięki niemu gitara klasyczna brzmi tu bardzo realistycznie i wiernie.


Pozostałe pochodzą z koncertu, który odbył się w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach w 2007 roku. Nagranie to zostało zrobione dzięki uprzejmości Radia Kielce. Koncert odbył się wspólnie z chórem Instytutu Edukacji Muzycznej oraz chórem "Fermata". Obydwa zespoły prowadzone są przez Ewę Robak. Cieszę się, że obok solowych utworów gitarowych Rolanda Dyensa i Jorge Morela mogłem wspólnie z nimi wykonać część "Romancero Gitano" - wyjątkowego utworu napisanego na chór i gitarę przez Mario Castelnuovo-Tedesco.To dwie nasze autorskie piosenki, z którymi w 2009 r braliśmy udział w konkursie Dolina Poetycka organizowanym przez Służewiecki Dom Kultury. Nagrania powstały w domu przy użyciu prostego rejestratora (Boss BR 600). Na Służewcu akompaniował nam świetny zespół pod wodzą Marcina Partyki.
Te dwa utwory nagrał i zrealizował u siebie w domu Michał Makulski. Fajnie, że nam pomógł


     
     

Nagranie pochodzi z koncertu w KCK, którym rozpoczęliśmy współpracę z Big Bandem Kielce. To jedyny utwór wykonany tylko z sekcją: gitara Wojciech Lipiński, klawisze Łukasz Mazur, gitara basowa Wojciech Materek, perkusja Bogusław Olczyk, śpiew Aleksandra Lipińska.


 Zapraszam do posłuchania kilku kolęd w mojej aranżacji, nagranych podczas koncertu "na żywo" w Radiu Łódź, który odbył się w audycji Piotra Bielawskiego. Zaśpiewała Ola Lipińska, na fortepianie zagrał Witold Janiak, Magdalena Krajewska zagrała na fletach irlandzkich, a na skrzypcach Marcin Lorenc.